telefon  +420 596 496 511        email  obchod@lichtgitter.cz
česky english
Výrobce podlahových a lisovaných roštů - lichtgitter.cz

O společnosti
Produkty
» Odporově svařované rošty SP
» Lisované podlahové rošty P
» Plechové profily B
» Kompozitní rošty GFK
» Schodišťové stupně
» Spirálová schodiště
» Upevňovací materiál
» Zakrytí trafojímek
Legislativa
» Obchodní podmínky
» Certifikáty
Realizace
» Odporově svařované rošty SP
» Lisované rošty P
» Plechové profily B
» Schodišťové stupně
» Spirálová schodiště
» Kompozitní rošty
» Architektonické prvky
» Lávky
» Stropní panely
» Regálové rošty
» Rozhledny
» Schodiště
» Sluneční clony
» Speciální aplikace
» Tribuny
» Transformátorové jímky
» Zakrytí fasád
Ke stažení
Kontakty
» KARIÉRA
nahoru
   Domů / Aktuality / Spirálová schodiště Lichtgitter

Spirálová schodiště Lichtgitter

datum  04.09.2012
Spirálová schodiště slouží pro vertikální komunikaci osob a používají se především jako pomocná. Jejich velkou výhodou je malá půdorysná plocha, kterou zabírají. Jsou tak použitelná v místech jinak pro schodiště nevyužitelných. Často se používají jako schodiště úniková a jako vedlejší schodiště u rodinných domů (např. přístup z balkonu do zahrady). 

Široké uplatnění nacházejí v průmyslových objektech jako vnější či vnitřní, např. pro přístup k víceúrovňovým technologiím, strojním zařízením, revizním lávkám apod. Nalézt je můžeme rovněž na rozhlednách. U těchto aplikací je důležitá nejen schopnost vyrobit kvalitní schodiště s odpovídající statikou, ale mnohdy i nutnost dořešit další detaily v návaznosti na hlavní ocelovou konstrukci.


Firma Lichtgitter CZ spol. s r. o. nabízí tato schodiště v provedení „LG Speciál“. Jedná se o ocelová spirálová schodiště, u kterých jsou nášlapné plochy schodišťových stupňů a podest tvořeny podlahovými rošty z široké nabídky vlastní produkce nebo slzičkovým plechem. Součástí schodišťových stupňů a podest jsou trubkové prstence, které se navlékají na centrální trubku. Segmenty zábradlí jsou spojeny šroubovými spoji se schodišťovými stupni a podestami. Spirálová schodiště mohou tvořit v kombinaci se světlo propustnými rošty významný estetický prvek stavební konstrukce.


Firma Lichtgitter má na svém kontě již stovky realizovaných spirálových schodišť. Mezi ty nejzajímavější patří schodiště rozhleden. Z poslední doby uvádíme dva významné příklady. První, kde průměr schodiště je 2 m, výška 29,3 m a počet schodů včetně podest 152 kusů, je součástí konstrukčního řešení rozhledny na vrcholu hory Krudum ve Slavkovském lese. Další schodiště má v průměru 2,5 m a dovede vás svými 160 schody na 30 m vysokou regionální rozhlednu Na Podluží nedaleko Hodonína.

Vysoká kvalita vyráběných schodišť je zajištěna kvalitním technologickým vybavením, použitím speciálních přípravků a vysokou odbornou způsobilostí pracovníků podílejících se na zpracování ve všech etapách produkce. Schodiště jsou dodávána jako stavebnicový systém, u něhož je zaručena snadná montáž za použití výhradně šroubových spojení bez nutnosti operací, které by narušovaly vrstvu žárového zinku konstrukce. Díky rozebíratelným spojením je možná i následná demontáž schodiště.

Rozměrová řada (vnější průměr schodiště) je v rozsahu 1 400 až 2 700 mm v modulu 100 mm. Schodiště mohou být dodávána jako levotočivá nebo pravotočivá, s mezipodestami, s různými tvary výstupních podest včetně dodávek zábradlí na konstrukce navazující na spirálové schodiště.

Firma Lichtgitter CZ nabízí i poradenství v oblasti spirálových schodišť. Součástí dodávky je zpracování výrobní dokumentace, kterou zákazník schvaluje před započetím výroby. Velká rozmanitost typů zábradlí a podlahových roštů z dílny Lichtgitter CZ a hlavně špičková kvalita staví tento produkt na čelní místo na našem i zahraničním trhu.

autor: lichtgitter.cz  |  zdroj: lichtgitter.cz
šipky Zpět
O společnosti           /           Produkty           /           Legislativa           /           Realizace           /           Ke stažení           /           Kontakty
logo
Ocelové odporově svařované, lisované podlahové rošty, pojezdové pororošty, schodišťové stupně, plechové profily, točitá schodiště a žebříkové příčky. Různé materiálové varianty (ocel, ušlechtilá ocel, hliník) s různou povrchovou úpravou.
Lichtgitter CZ spol. s r.o.
U Lékárny 1
735 35 Horní Suchá
tel +420 596 496 511
email obchod@lichtgitter.cz
Napište nám
Všechna práva vyhrazena © Lichtgitter.cz 2015                                                                                                                          Whistleblowing